Multimedia niezbędne przy organizacji konferencji i innych wydarzeń

Zaproszeni goście i organizatorzy, którzy będą zabierać głos podczas szkoleń, konferencji i spotkań odpowiadają za stronę merytoryczną wydarzenia. Jednak ich odpowiednie przygotowanie i wiedza nie gwarantują jeszcze pełnego sukcesu – niezbędna jest również oprawa, dzięki której uczestnicy będą odpowiednio widoczni i dobrze słyszani. Integralną częścią wystąpień są obecnie prezentacje multimedialne, zdjęcia, ilustracje i filmy video. Organizując konferencję, należy zaplanować i zabezpieczyć sprzęt, dzięki któremu możliwe będzie ich odtworzenie. Nowoczesne technologie pozwalają na ciekawszą, bardziej absorbującą prezentację dzięki zastosowaniu szeregu rozwiązań, które profesjonaliści indywidualnie dobiorą do charakteru wydarzenia.

Nagłośnienie i naświetlenie                                                                                 

Dwa podstawowe czynniki, o których powinniśmy pomyśleć na samym początku, to zapewnienie odpowiedniej komunikacji dzięki nagłośnieniu i widoczności dzięki naświetleniu. W tym celu konieczna może być instalacja dodatkowego sprzętu, wypożyczonego od firmy pomagającej zorganizować wydarzenie. Wszystko zależy od wielkości sali i liczby uczestników konferencji. Warto zaufać poradom fachowców, który zadbają o instalację sprzętu, sprawdzą jego sprawne funkcjonowanie i będą nadzorować jego działanie w trakcie eventu.

 

Profesjonalne usługi multimedialne

Urozmaicenie prezentacji wymaga sprzętu, dzięki któremu możliwe będzie odtworzenie przygotowanych multimediów. Bardzo ważna jest również jakość obrazu i dźwięku – odpowiednie parametry ekranów i monitorów pozwolą na obserwowanie przekazu nawet z bardziej odległych części sali. Dla najbardziej wymagających klientów możliwe jest przygotowanie plazmowe ekrany bezszwowe o największej powierzchni. Do najbardziej pożądanych systemów wizyjnych należą projektory multimedialne, monitory plazmowe ekrany wykorzystywane do przedniej i tylnej projekcji. Ciekawe efekty wizualne zapewni również wykorzystanie ścian diodowych, lub mikserów wizji.

Usługi związane z oprawą i obsługą multimedialną nie ograniczają się wyłącznie do wspomagania i urozmaicania przekazu. Klienci bardzo cenią sobie również pomoc doświadczonych kamerzystów konferencyjnych i eventowych. Dzięki rejestracji przebiegu wydarzenia możliwe będzie późniejsze wykorzystanie nagrania w celach promocyjnych lub w celu sporządzenia sprawozdań. Nowym i wartym uwagi rozwiązaniem są również realizacje video-life, dzięki nim i pracy kamerzystów uczestnicy konferencji mogą na bieżąco oglądać na ekranach przebieg wydarzenia. Operatorzy na bieżąco przedstawiają zbliżenia mówców, reakcje odbiorców, a także migawki z różnych miejsc konferencyjnych.   

Korzyści z odpowiednio wykorzystanych nowoczesnych technologii odniosą zatem zarówno uczestnicy spotkania, jak również jego organizatorzy.