Wideokonferencje

Wideokonferencja to jeden z coraz popularniejszych sposobów interaktywnej komunikacji multimedialnej. Ta metoda porozumiewania się może być realizowana przy użyciu właściwie skonfigurowanego sprzętu multimedialnego. Najczęściej, w tym celu wykorzystuje się komputery lub telefony. To właśnie te ostatnie urządzenie posłużyło do przeprowadzenia pierwszej na świecie wideokonferencji, która odbyła się na Światowych Targach w 1960 roku, gdy marka AT&T wprowadzała na rynek tzw. Picturephone, czyli telefon z obrazem. Wraz z biegiem czasu koncepcja połączenia obrazu z dźwiękiem i możliwość rozmowy w czasie rzeczywistym stawała się coraz popularniejsza i powszechniejsza w sektorach komercyjnych i biznesie, zdecydowanie ułatwiając komunikację pomiędzy odległymi punktami.

Dzisiaj wideokonferencje stały się codziennością w sektorze komercyjnym, jednak znajdują też wiele coraz nowszych obszarów zastosowania, np. w 2001 roku miała miejsce pierwsza transatlantycka wideokonferencja z operacji chirurgicznej oraz relacja na żywo z działań wojennych w Afganistanie. Śmiało można powiedzieć, że były to momenty przełomowe dla dalszego rozwoju sektora pod kątem technologicznym oraz poszukiwania nowych obszarów oddziaływania. W końcu już wideokonferencje dawno wykraczały poza życie zawodowe i na stałe zagościły w naszej komunikacji prywatnej.

Dla kogo takie rozwiązania?

We współczesnym, głęboko zglobalizowanym świecie biznesu niezmiernie ważna jest konieczność budowania silnych relacji z partnerami, dostawcami, inwestorami, a przede wszystkim z klientami. Wysokojakościowe rozwiązania wideokonferencyjne pozwalają na skuteczną komunikację. Wszystko przebiega zupełnie tak, jakbyśmy uczestniczyli w normalnym spotkaniu twarzą w twarz tak, że z powodzeniem można budować dobre relacje, które potrzebne są firmie do odniesienia sukcesu na międzynarodowym rynku. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, uciążliwe podróże służbowe nie będą dłużej konieczne, a Twoja firma zaoszczędzi czas oraz pieniądze, dzięki eliminacji kosztów hoteli i przejazdów. Dzisiejsze rozwiązania odznaczają się wysoką jakością, a przy tym nie wymagają skomplikowanej instalacji i obsługi.

Jeżeli potrzebujesz sprzętu, który zapewni znakomitą jakość dźwięku i obrazu podczas wideokonferencji, sprawdź ofertę ► Poly.veracomp.pl

Dlaczego warto?

Istnieje wiele powodów, dla których warto zainwestować w wideokonferencje. Są to przede wszystkim szybkość, konkurencyjność, czas, podróże, ciągłość biznesu, mobilność oraz łańcuch dostaw. Systemy wideokonferencyjne umożliwiają połączenie danej organizacji w jedną całość, dzięki technologii która obejmuje infrastrukturę sieciową, rozwiązania audio i wideo. Wykorzystanie unikalnej integracji plug and play, kamer HD, zastawów audio-wideo HD oraz łatwego w użyciu oprogramowania wideokonferencyjnego dostępnego w chmurze, dają możliwość dostarczenia klientom poczucia bezpośredniości. Dzisiejsze systemy wideokonferencyjne umożliwiają połączenia wielostronne tak, aby praca i uczestnictwo w spotkaniu były przyjemnym doświadczeniem.