Czym jest V-Glass w ekranach dotykowych?

Nowoczesne firmy zajmujące się produkcją ekranów dotykowych poszły kolejny krok do przodu. W ofercie wielu przedsiębiorstw mamy V-Glass, czyli nowatorski system ekranów dotykowych, które stworzono na bazie hartowanego szkła w specjalnym, dedykowanych jedynie im piecach. Choć technologia V-Glass nie jest jeszcze wszystkim znana, ma szansę stać się rozwiązaniem przyszłości.

Jakie właściwości ma V-Glass?

Ma ich całkiem wiele, ale do najważniejszych należy precyzja w sterowaniu ekranem dotykowym. Wielokrotnie narzekano, że przy niesprzyjających warunkach pogodowych szkła ekranów dotykowych nie pozwalają na swobodne poruszanie kursorem / palcem. V-Glass to innowacja, na którą wpływu nie mają żadne warunki pogodowe ani temperaturowe. Innymi słowy - to najbardziej zaawansowane technologicznie ekrany klasy "Premium" dedykowane poważnym przedsiębiorcom i inwestorom.

Ile kosztują ekrany w technologii V-Glass?

Są póki co drogie, ponieważ dla polskiego społeczeństwa biznesmenów to nowość. Stosuje się je póki co w galeriach handlowych, urządzeniach typu V-Totem i V-Table. V-Glass nie niszczą się pod wpływem ruchu palców i są na tyle twardymi ekranami, że trudno je nawet zniszczyć przy typowym użytkowaniu.

Co sądzicie o V-Glass? Korzystacie z urządzeń na bazie takich ekranów? Jeśli tak, to opiszcie w komentarzach swoje wrażenia!