Dobrze przygotowana konferencja – co powinna zawierać cz.2

W poprzednim artykule, rozpocząłem dosyć złożony temat i wspomniałem o podstawowych wymogach, jakie powinna spełniać dobrze zorganizowana konferencja. Jednym z nich była dedykowana aplikacja mobilna dostosowana do naszej konferencji. Okazało się, że jest to dosyć rozległy temat i dzisiaj postanowiłem go dokończyć w drugim artykule z tego cyklu.

Innymi ciekawymi rozwiązaniami, jakie powinna posiadać nasza aplikacja mobilna, jest możliwość łączenia się z urządzeniami wykorzystywanymi do prezentacji multimedialnych. Dzięki temu osoby, które nie zdążyły na którąś część konferencji, będą mogły nadrobić zaległości, pobierając informacje z serwera głównego wprost na swój telefon czy tablet.

Dobra aplikacja mobilna powinna też zawierać rozwiązanie pozwalające na generowanie biletów wejściowych na dodatkowe spotkania, które są płatne. Dzięki temu możemy wyeliminować potrzebę drukowania papierowych biletów i pozbędziemy się zamieszania związanego z tego typu zadaniami. Aplikacja mobilna załatwi to wszystko za nas. Dobrze napisana aplikacja mobilna może w ogromnym stopniu podnieść prestiż naszej imprezy. Dzięki temu uczestnicy mogą poczuć się częścią czegoś znacznie większego i bardzo profesjonalnego. Warto jednak znać umiar w rozbudowywaniu aplikacji. Zbyt skomplikowana i mało intuicyjna aplikacja może utrudnić korzystanie osobom mniej zaznajomionym z nowinkami technicznymi lub informatycznymi. Aplikacja ma pomagać w poruszaniu się po konferencji, a nie utrudniać i nastręczać problemów jej uczestnikom.

Dobrym rozwiązaniem, które z pewnością uatrakcyjni konferencję i nada jej ducha rywalizacji, jest punktacja i nagrody na koniec konferencji. Każdy z uczestników może być np. punktowany przez aplikację za wzięcie udziału w wykładzie, skorzystaniu z usług oferowanych na konferencji czy za testowanie innych oferowanych przez nas usług i produktów. W znacznym stopniu ożywi to atmosferę podczas całego spotkania i z pewnością uatrakcyjni pobyt wszystkim zaproszonym przez naszą firmę gościom konferencji.