Ekran dotykowy a gry

Telefon oprócz swojej podstawowej funkcji komunikowania się wykorzystywany jest także do innych czynności, m.in. do gier. Do niedawna gry na telefony typu java, nie były wygodne w użytkowaniu, ale rozwoju branży gier na telefon jest bardzo szybki i idzie w przez z rozwojem nowoczesnych technologii. Przedstawiamy jak wygląda korzystanie z gier na smartfonach z użyciem ekranu dotykowego.

 

Smartfony i tablety z wyświetlaczami dotykowymi zdominowały nasz świat. Technologia dotykowa jest elementem wyposażenia pozwalająca użytkownikowi wchodzić w interakcję z komputerem dzięki bezpośredniemu dotykowi ekranu. Wbudowane w ekran sensory wykrywające dotyk umożliwiają wydawanie komputerowi różnych poleceń w zależności od miejsca dotknięcia ekranu palcem lub stylusem. Ekran dotykowy daje nowe możliwości i doświadczenia, także w interakcji z grą, co ma swoje zalety oraz wady. Uwarunkowane to jest nie tylko parametrami danego sprzętu, wielkością ekranu, ale także rodzajem gry.

 

W co grać?

Ekran dotykowy sprawdza się w strategiach turowych, gdzie wskazywanie miejsca lokacji czy wybór jednostki jest proste i przyjemne. Z kolei w strategiach czasu rzeczywistego, może być to bardziej skomplikowane, bowiem możemy mieć problemy z nadążeniem za akcją. Ważną rolę odgrywają więc tutaj przede wszystkim nasze umiejętności posługiwania się technologią dotykową, ale także odpowiednio duży ekran.

Wielkość ekranu ma znaczenie

Wielkość ekranu stanowi istotny czynnik w kontekście gier, bowiem dotykowe korzystanie z nich na małym wyświetlaczu jest bardzo niewygodne, mamy wtedy zbyt małe pole manewru. Na szczęście ekrany dotykowe w smartfonach stają się coraz większe, a i dostępne aktualnie w sprzedaży tablety posiadają ekrany od 6 cali do nawet 14. Granie na takim sprzęcie może być naprawdę ciekawe i wciągające. Bez względu na to, jaką grę wybieramy, korzystanie z każdej z nich na intuicyjnym ekranie dotykowym może być niesamowitym doświadczeniem.
 

Ekran dotykowy czyli łatwość korzystania
Łatwe korzystanie z ekranu dotykowego powoduje, że z użytkowaniem gier za pomocą sprzętu wykorzystującego dotykowe rozwiązania technologiczne nie ma problemu nawet małe dziecko.
To chyba najbardziej przekonujący fakt dotyczący grania za pomocą ekranu dotykowego. Czy bawimy się na tablecie, czy smartfonie, zabawa może być interesująca i dostarczać nam wiele rozrywki. Dodatkowo na rynku dostępnych jest wiele ciekawych aplikacji, które urozmaicają nasze zabawy lub dają nam więcej możliwości.