Monitory dotykowe

Monitory dotykowe zyskują coraz szersze zastosowanie wypierając tradycyjną klawiaturę i mysz. Prostota i funkcjonalność tego typu sprzętu nie tylko ułatwia, ale również przyśpiesza obsługę zarówno komputera, jak i innych urządzeń, np. bankomatów czy terminali informacyjnych. Sprawdź, w jakich dziedzinach wykorzystywane są monitory dotykowe.

 

Jeden ruch palca po ekranie dotykowym i otrzymujemy łatwy i szybki dostęp do różnych funkcji, aplikacji, dokumentów i ich edycji oraz do możliwości sterowania urządzeniami. Obsługa sprzętu staje się zatem sprawniejsza. Dotykowy sposób użytkowania urządzeń jest intuicyjny, dzięki czemu bardzo łatwo się do niego przyzwyczaić.

 

W jakich dziedzinach znajdują zastosowanie ekrany dotykowe?

Szybkość i łatwość obsługi, a także oszczędność miejsca oraz możliwość prezentowania towarów czy usług w ciekawy sposób sprzyja wykorzystywaniu monitorów dotykowych przez punkty sprzedaży oraz punkty usługowe, tj. sklepy, bary, puby, fast foody. Dodatkowo warto zaznaczyć, że wykorzystanie takiego sprzętu to oszczędność miejsca, tak ważnego w miejscach gdzie sprzedawane są różne produkty i usługi.

Z tego innowacyjnego rozwiązania technologicznego chętnie korzystają również firmy i przedsiębiorstwa. Monitor dotykowy może służyć tu, np. do kontroli dostępu, listy obecności, udostępnianiu informacji pracownikom. W przemyśle ciężkim z kolei ekran dotykowy może usprawnić automatykę produkcji, bowiem zamiast planszy z przyciskami mamy tylko ekran monitora, co dodatkowo zapewnia czystość i łatwość obsługi nawet w rękawiczkach.

W branży finansowej monitory dotykowe stosują banki i firmy ubezpieczeniowe, np. udostępnianie informacji o stanie konta, regulaminach, prezentowanie szczegółowej oferty o usługach.

Ekrany dotykowe znajdują zastosowanie także w medycynie, obecne są w przychodniach, gabinetach lekarskich i kosmetycznych jako panele sterowania do specjalistycznego sprzętu.

Ich potencjał wykorzystują również hotele, pensjonaty, np. jako informatory o regionach czy punkty dostępu do internetu. Doskonale sprawdzają się także jako punkty informacji turystycznej oraz w instytucjach kulturalnych, tj. muzea, biblioteki, kina czy teatry oraz na kolejach, dworcach PKS i lotniskach. Na targach i wystawach dają możliwość dostarczenia informacji o wystawcach czy reklamach. Ekrany dotykowe mogą pełnić ponadto funkcję samoobsługowych kiosków-laboratorii służących do wywoływania zdjęć.

Spectrum możliwości zastosowania ekranów dotykowych jest zatem bardzo szerokie i sprawdzają się one niemal w każdej dziedzinie naszego życia.