Samsung Oculus – nowoczesny gadżet.

Rzeczywistość wirtualna od dziesiątek lat rozbudza umysły naukowców oraz twórców hitów filmowych z Hollywood. Coraz częściej można spotkać urządzenia które, chociaż w niewielkim stopniu pozwalają na wejście w ten wymarzony i wirtualny świat.

Jednym z takich urządzeń jest proponowany przez firmę Samsung zestaw Gear VR. Dzięki połączeniu najnowszych technologii Oculus Rift oraz precyzji i niezawodności Samsung Note 4 stworzony został niesamowity zestaw, który przeniesie nas w świat niezapomnianych wrażeń oraz zupełnie nowego i wirtualnego świata dostępnego jeszcze niedawno tylko postaciom z futurystycznych filmów.

Bardzo wiele film tworzy dla tego urządzenia aplikacje stereoskopowe, które pozwolą na przeniesienie się w dowolny świat i przyniosą nam niezapomniane wrażenia. Już teraz możemy bez ryzyka przelecieć się samolotem wojskowym, skoczyć na bunji czy przejechać się rollercoasterem. Wrażenia z takiej wycieczki porównywalne są do realnych wrażeń, jakie odczuwamy podczas prawdziwej przejażdżki z tą różnicą, że jesteśmy w pełni bezpieczni. Technologia Oculus Rift prawdopodobnie w niedługim czasie wkroczy też w świat gier komputerowych. Dzięki niej będziemy mogli jeszcze bardziej przeżywać potyczki w grach wideo.

Niektóre gałęzie biznesu już teraz wykorzystują tę technologię. Coraz więcej biur nieruchomości oferuje swoim klientom wirtualną wycieczkę po oferowanych przez siebie nieruchomościach. Dzięki temu zaoszczędzimy wiele godzin na dojazdach i zwiedzaniu poszczególnych lokali. Widoki, jakie oferuje ta technologia, są w pełni realistyczne i 100% zgodne z rzeczywistością.

Sama budowa zestawu jest dosyć prosta. Gogle szczelnie odizolowują nas od otoczenia, a każde oko widzi inny zestaw obrazów. Zamontowany wewnątrz telefon komórkowy o wysokiej rozdzielczości wyświetla dla każdego oka specyficzny obraz, który po przetworzeniu łączy się w jedną bardzo realistyczną całość i pozwala na przeniesienie się w wirtualny świat stworzony przez zespół grafików, projektantów oraz programistów.