Interaktywne kioski informacyjne.

Wiedza i jej udostępnianie leży u podstaw powstania nowoczesnego sprzętu komputerowego oraz elektroniki użytkowej. To właśnie chęć stworzenia ogólnodostępnego narzędzia dzielenia się wiedzą spowodowało powstanie internetu, jaki znamy obecnie. Każda firma stara się udostępniać wiedzę o sobie wśród klientów – nazywamy to reklamą oraz marketingiem. Wraz ze zmianami w naszym życiu zmieniają się też formy reklamy. Dawniej wystarczały informacje w gazecie czy telewizji. W dobie ogólnodostępnych informacji przekazywanych drogą elektroniczną "stare" metody okazują się niewystarczające.

Coraz więcej firm decyduje się na nowoczesne interaktywne metody reklamy i informowania swoich klientów o oferowanych przez siebie usługach. Jedną z takich metod niekoniecznie wykorzystywaną tylko w reklamie są kioski informacyjne. Totemy interaktywne coraz częściej pojawiają się w urzędach oraz dzięki możliwości integracji z innymi urządzeniami możemy spotkać je w roli elektronicznych sprzedawców biletów tzw. biletomatów czy multimedialnych punktów informacji publicznej.

Dużą rolę w ich popularności odgrywa bardzo intuicyjna obsługa polegająca na dotknięciu ekranu w odpowiednim miejscu. Nie wymaga to znajomości informatyki czy nowych technologii. Ekrany, w jakie wyposażone są totemy interaktywne, mogą sięgać nawet do 55 cali przekątnej ekranu. Są to w pełni funkcjonalne urządzenia, które cechuje czysty i wyrazisty obraz i bardzo czuły na dotknięcia i gesty ekran. Urządzenia te obsługują nawet do kilku punktów dotyku, co sprawia, że świetnie spiszą się w miejscach o dużym natężeniu ruchu np. na targach produktów, pokazach czy w hotelach lub poczekalniach. Specjalny ekran dotykowy jest poddawany obróbce termicznej, co pozwala na uzyskanie bardzo wysokiej odporności na wszelkiego rodzaju zarysowania, zadrapania czy stłuczenia. Totemy nie są kolejnym mało nowoczesnym środkiem reklamy – to w pełni interaktywne urządzenia poprawiające wizerunek firmy i wiedzę o jej usługach wśród klientów. Decydując się na tego typu rozwiązanie, inwestujemy w przyszłość swojego przedsiębiorstwa.