Czy komputery All in One się opłacają?

Biznes komputerowy i elektroniczny rozwija się w bardzo szybkim tempie i wielu z nas nawet nie liczy na to, że będziemy nadążać za pojawiającymi się kilka razy w tygodniu nowinkami. Może prędkość rozwoju nie jest już tak szybka, jak miało to miejsce jeszcze 20 lat temu, jednak wciąż utrzymuje się na zadowalającym poziomie.

Jednymi z ciekawszych rozwiązań, jakie oferują nam koncerny elektroniczne, są komputery All in One w skrócie AiO. Tego typu rozwiązania znane są nam doskonale z początku lat osiemdziesiątych. To właśnie wtedy królowały na naszych biurkach różnego rodzaju konstrukcje jak Macintosh czy Hyperion. Były to bardzo przełomowe jak na tamte lata konstrukcje, które do dziś budzą nutkę nostalgii za czasami, które dawno już minęły.

W pewnym sensie historia zatoczyła koło i firmy, które produkują sprzęt komputerowy, ponowie zaczynają widzieć spory rynek zbytu dla urządzeń AiO. Jedną z takich firm jest Lenovo oferujące swój najnowszy model komputera All in One – model A700. Pod wieloma względami jest to bardzo nowatorskie rozwiązanie i pozwala na bezproblemowe działanie w świecie wirtualnych oraz biurowym. Model ten wyposażony jest w ekran o przekątnej 27 cali i grubości ekranu przy krawędziach dochodzącej do zaledwie 4 milimetrów. Jest to bardzo dobry wynik jak na takie zaawansowane urządzenie. Model ten posiada wbudowany zestaw kamer, które pozwalają na sterowanie urządzeniem za pomocą gestów. Jest to bardzo nowatorskie rozwiązanie i bardzo konkurencyjne w stosunku do ekranów dotykowych.

Innym bardzo ciekawym urządzeniem AiO jest produkt firmy Apple a dokładniej model iMac 27" Retina. Oferuje on bardzo dobrej jakości ekran o przekątnej 27 cali, który wg producentów składa się aż z 14 milionów pikseli, co jest niezłym osiągnięciem przy tego rodzaju urządzeniach komputerowych.

Urządzenia All in One z racji swojej konstrukcji zajmują o wiele mniej miejsca na biurku przy jednoczesnych bardzo wysokich parametrach. Tego typu komputer świetnie sprawdzi się jako domowe centrum rozrywki lub komputer biurowy.