Czym są monitory interaktywne?Ze względu na coraz szybszy rozwój technologii, na urządzenia takie jak właśnie monitory interaktywne możemy trafić w coraz większej liczbie miejsc – są to zarówno szkoły, jak i sale szkoleniowe podczas dużych konferencji. Również w przestrzeni handlowej często to właśnie na nich prezentowane są treści reklamowe, a potencjalni klienci zachęcani są do zapoznania się z nimi również za pomocą gestu czy dotyku, co umożliwia ich aktywizację i zaangażowanie w przekaz reklamowy.

Czy jednak dokładnie są monitory interaktywne, jak działają, gdzie jeszcze można je wykorzystywać i gdzie poszukiwać rozwiązań tego typu? Na wszystkie te pytania odpowiemy w naszym artykule! Zapraszamy do lektury!

Czym są monitory interaktywne?

Jeżeli chcielibyśmy przedstawić je osobie, która niezupełnie nie zna się na najnowszych technologiach, moglibyśmy porównać je do dużych telewizorów LCD. Różnica, kluczowa oczywiście, jest taka, że ekran takiego monitora reaguje na dotyk – zupełnie jak w przypadku najnowszych smartfonów. Nie powinniśmy jednak traktować monitorów interaktywnych jako np. „dotykowych telewizorów”, ponieważ ich funkcje nadają im znacznie większe możliwości działania.

Oto one:

1) Wykonanie – monitory interaktywne są wykonane z najwyższej jakości materiałów, tyczy się to również hartowanego szkła, z którego wykonany jest ich ekran. Dzięki temu jest on odporny na uszkodzenia oraz nie widać na nim efektów długotrwałego użytkowania. Wszystko to przekłada się na możliwość pracy w trudnych warunkach oraz przez wiele godzin, a awaryjność takiego sprzętu, pod kątem uszkodzeń fizycznych, jest minimalna.

2) Wielkość – same monitory interaktywne mogą mieć różne zastosowanie. Cześć z nich będzie potrzebna podczas prac graficznych czy w przemyśle medycznym, cześć będzie musiała sprostać wielu zadaniom na konferencjach czy salach szkoleniowych. Do różnych zadań potrzebne są różne wielkości monitorów, jednak warto zaznaczyć, że przedział, który jest oferowany, jest ogromny. Firma Videofonika oferuje swoim klientom monitory o przekątnej od 24 do ponad 80 cali!

3) Jakość obrazu – treści prezentowane na monitorach interaktywnych muszą być nie tylko atrakcyjne, ale również wzorowe pod kątem jakości. Dodatkowo, same panele LCD muszą posiadać wydłużoną żywotność, ze względu na to, że urządzenia tego typu, jak już wspominaliśmy, muszą pracować bardzo intensywnie. Zastosowanie najnowszych technologii i wysokiej jakości podzespołów pozwala osiągnąć oba te cele, co przekłada się na zadowolenie i klientów, i końcowych użytkowników monitorów interaktywnych.

Czy to tylko obraz?

Pomimo że do tej pory to właśnie na obrazie się skupialiśmy, nie jest on jedyną kwestią, o której powiemy. Same monitory interaktywne odtwarzają również dźwięk oraz oczywiście poszczególne aplikacje. Warto pamiętać, że do obsługi takich monitorów potrzebny jest albo zewnętrzny komputer, do którego monitor interaktywny będzie podpięty, albo jego wbudowana w monitor wersja, zwana OPS. Jeżeli będziemy mieli do czynienia np. z systemem Windows, również nim będzie można sterować za pomocą monitora.

Jeżeli mowa o samych aplikacjach, to bardzo cieszy fakt, że obecnie w laptopach dotykowe matryce pojawia się coraz częściej. Dzięki temu liczą aplikacji, która potrafi wykorzystać dotyk, szybko rośnie. Przekłada się to na znaczny wzrost funkcjonalności takich monitorów interaktywnych.

Videofonika – Twój partner w nowoczesnym świecie

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem monitora interaktywnego lub już poszukujesz konkretnych rozwiązań, które spełnią Twoje oczekiwania – koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Videofonika. Mają oni szeroką ofertę urządzeń interaktywnych, które niezwykle skutecznie prezentują swoje możliwości w wielu różnorakich branżach, cechując się nie tylko wydajnością, ale również znakomitą jakością.

Ich monitory interaktywne V-SCREENS, dzięki nowoczesnym panelom LCD, potrafią działać w trybach 12/7, 16/7 oraz, nawet, 24/7. Jak już wcześniej wspominaliśmy, w przypadku rozmiarów, mamy olbrzymi wybór. Co jednak warte zaznaczenia, w przypadku tych produktów mamy do czynienia z ekranami, które posiadają nawet 40 punktów dotyku – wszystko zależy od zapotrzebowania klienta.

Same ekrany, poza tym, że wykonane ze szkła hartowanego, są pokryte powłoką anti-glare. Nie tylko chroni ona dodatkowo ekrany przed uszkodzeniami, ale dzięki niej na powierzchni nie pojawiają się ślady palców, a palce po samym ekranie poruszają się niezwykle lekko i przyjemnie. Sprawie to, że komfort użytkowania jest niesamowicie wysoki, a estetyka pozostaje doskonała nawet podczas intensywnego eksploatowania.

Na koniec zostawmy samą rozdzielczość. I ona robi wrażenia, ponieważ może wynosić nawet 3840x2160 pikseli. Przekłada się to na znakomitą ostrość, którą na pewno docenią wszyscy użytkownicy danego monitora.

Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o monitorach interaktywnych, zapraszamy na stronę Videofonika.pl. Znajdzie się tam również więcej informacji o ich szerokiej ofercie, która na pewno zainteresuje wielu z Was.