Monitory interaktywne i ich zastosowanie

​Gdzie wykorzystywane są monitory interaktywne i czym właściwie są? Jak działają i kiedy warto zdecydować się na taką inwestycję? Na co warto zwrócić uwagę, kiedy decydujemy się na zakup takiego urządzenia? Na te i wiele innych pytań dotyczących monitorów interaktywnych, odpowiedź znajdziecie poniżej!

Odpowiadając na nie, będziemy donosić się do oferty firmy Videofonika. Znajdują się w niej bowiem właśnie monitory V-Screens, nowoczesne interaktywne monitory, na które tak często decydują się firmy z różnych branż. Czym są monitory interaktywne?

Jak sama nazwa wskazuje, mamy tutaj do czynienia z urządzeniami, którymi możemy sterować za pomocą dotyku. W przypadku V-Screens oferowanych przez Vidofonikę, monitory są chronione szkłem hartowanym oraz specjalną powłoką, dzięki której z jednej strony każdy użytkownik może płynnie poruszać palcem po monitorze, z drugiej zaś – nie pozostaną po tym nieestetyczne ślady. Dodatkowo, warto wspomnieć o tym, że w przypadku tych urządzeń możemy liczyć nawet do 40 punktów dotyku, które mogą być wykorzystywane w tym samym momencie. Sprawdzi się to idealnie w momencie, gdy będziemy chcieli, aby w tym samym momencie na monitorze działało od kilku do kilkunastu osób.

Jaką jednak wielkość posiadają monitory? Wszystko zależy tak naprawdę od naszych potrzeb, najmniejsze z nich posiadają przekątną 24”, jednak w przypadku, gdy potrzebujemy monitorów o naprawdę pokaźnych rozmiarach, możemy zdecydować się na takie, których przekątna wyniesie nawet 85”. Dzięki temu faktycznie możemy dobrać urządzenie do naszych faktycznych potrzeb.

Duża przekątna to oczywiście nie wszystko. Warto również zaznaczyć, że użytkownicy będą odczuwali komfort użytkowania ze względu na wysoką rozdzielczość Ultra HD, wynoszącą aż 3840x2160 pikseli. To zapewni pewne i komfortowe użytkowanie urządzenia nawet w przypadku najbardziej wymagających aplikacji – nawet w sytuacjach, gdy precyzja ruchów również będzie niezbędna.

Każdy z monitorów wykorzystywany jest z materiałów bardzo wysokiej klasy – wszystko po to, aby monitor z jednej strony był odporny na uszkodzenia, z drugiej – aby nawet intensywne eksploatowanie bardzo się na nim nie odbijało. Dzięki specjalnym trybom, monitory V-Screens mogą działać trybach 12/7, 16/7 lub nawet 24/7!

Gdzie można wykorzystać monitory interaktywne?

Jak widać, decydując się na sprzęt od firmy Videofonika, mamy do czynienia z urządzeniem kompletnym oraz niezwykle dobrze wykonanym. Gdzie jednak możemy spotkać się z monitorami interaktywnymi? Nie wiemy, czy wszyscy zdają siebie z tego sprawę, ale tych miejsc jest naprawdę dużo!

Jednym z nich na pewno będą galerie i centra handlowe. Wiele z nich jest tak dużych, że czasem ciężko się w nich odnaleźć. Wtedy z pomocą przychodzą nam właśnie takie urządzenia! To na nich sprawdzamy, gdzie znajduje się np. poszukiwany przez nas sklep. Wszystko przebiega bardzo sprawnie, a my możemy ruszyć na dalsze zakupy.

Podobnie ma się sytuacja np. na dużych eventach. Nie zawsze najwygodniejszą opcją jest rozstawienie obsługi w każdym miejscu. Dlatego właśnie dobrze zdecydować się na monitory interaktywne. Na nich uczestnicy danego wydarzenia będą mogli odnaleźć wiele potrzebnych przez nich informacji, jak lokalizację danego punktu czy np. pogram całego wydarzenia. Wszystko zależy oczywiście od eventu, na których mają pojawić się wspomniane monitory.

Podobne zastosowania pojawi się również w muzeach. W końcu wiele interaktywnych treści na temat danych eksponatów można przekazać właśnie w sposób interaktywny. Nie tylko jest to nowoczesne i praktyczne, ale warto zauważyć, że może być to rozwiązanie idealne np. w przypadku osób zwiedzających z niepełnosprawnościami. Dodatkowo, samo muzeum nie będzie potrzebowało już tylu osób do obsługi danej wystawy. Możemy też zdecydować się na prezentację treści, która nie byłaby możliwa w żaden inny sposób, jak w odpowiedniej aplikacji na interaktywnym monitorze.

Jak widać, możliwości jest naprawdę wiele. My już teraz zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą firmy Videofonika, oferują oni bowiem również inne, nowoczesne rozwiania interaktywne. Gwarantujemy, że postawienie na ich produkty będzie znakomitą decyzją!