Monitory interaktywne jako wyposażenie szkół

​Chociaż niekoniecznie wiele osób, które ukończyły edukację (i jednocześnie nie mają swoich pociech na konkretnym etapie edukacji), zdają sobie z tego sprawę, edukacja w naszym kraju się rozwija. Jedną z najbardziej widocznych zmian jest właśnie pojawienie się w niej interaktywności. Jakie rozwiązania możemy znaleźć w szkołach, jak się sprawdzają, jak działają? Zapraszamy do dalszej lektury!

Podczas wielu lekcji znacznie atrakcyjniejszym sposobem prezentowania treści, są właśnie monitory interaktywne. Takie rozwiązania nie tylko sprawiają, że sam sposób prowadzenia zajęć jest dla uczniów bardziej atrakcyjny, ale również chętniej angażują się oni w różnego rodzaju ćwiczenia czy zadania, które rozwiązuje się właśnie poprzez interaktywne monitory. Do tych nowoczesnych trendów dołączyły same wydawnictwa, które z chęcią do podręczników czy materiałów dla nauczycieli dołączają aplikacje, które można wykorzystywać podczas interakcyjnych lekcji w szkole.

Pamiętajmy, że większe skoncentrowanie się na prezentowanych treściach przez uczniów czy ich udział właśnie w interaktywnych ćwiczeniach przekłada się na to, że zdobywają i zapamiętują oni więcej wiedzy, niż podczas lekcji tradycyjnych, opierających się na wykładzie nauczyciela, pisaniu na tablicy oraz wspieraniu się podręcznikiem.

Samo wykonywanie zadań przy tablicy również jest inne – w końcu tym razem są one wykonywane przy tablicy, ale interaktywnej! Na chwilę obecną co prawda nie może ona zastąpić ona tego klasycznego rozwiązania, ale idealnie się one dopełniają. Same ćwiczenia przy tablicy czy monitorze interaktywnym to na pewno rozwiązanie ciekawsze niż rozwiązywanie ćwiczeń w tradycyjnych ćwiczeniach, w formie książkowej.

Warto zaznaczyć, że coraz więcej szkół decyduje się na takie inwestycje. Nawet jeżeli mówimy o palcówkach małych lub znajdujących się niekoniecznie w wielkich miastach, lecz w małych wsiach – tam również docierają najnowsze technologie. Cieszy fakt, że w tym przypadku nie możemy mówić o swoistym dyskryminowaniu uczniów i wszyscy mogą edukować się wraz z nowoczesną technologią. Co prawda większość dzieci nie ma problemu z obyciem się z nowoczesnymi technologiami – w końcu często mają one nowe komputery, smartfony czy tablety – ale jeżeli w przypadku konkretnych dzieci miałyby pojawić się duże różnice i dysproporcje na ten temat, szkołą wraz z takimi nowoczesnymi technologiami będzie mogła w skuteczny sposób różnice te zmniejszać i zaznajamiać uczniów z najnowszymi technologiami, z którymi będą mieli styczność nie tylko w życiu prywatnym, ale również na pewno w swoim życiu zawodowym. W jednym i drugim jakiekolwiek braki z tym związane mogą być skutkiem dużych problemów, dlatego tak ważne jest, aby im zapobiegać.

Monitory interaktywne – gdzie ich szukać?

Kluczem do sukcesu w przypadku monitorów interaktywnych (czy innych urządzeń tego typu) jest nie tylko sam fakt ich zakupu, ale również zdecydowanie się na rozwiązania wytrzymałe, stworzone z materiałów wysokiej klasy oraz podzespołów, które będą skutecznie działać przez wiele lat. Jak to zrobić? Naszym zdaniem trzeba po prostu postawić na sprawdzonych dostawców i producentów, którzy dostarczą nam sprzęt wysokiej klasy a w przypadku jakichkolwiek problemów – będą służyli nam swoją pomocą. Jednym z nich jest firma Videofonika – jeden z liderów w swojej branży.

Od lat dostarczają oni swoim klientom sprzęt wysokiej klasy – mowa nie tylko o samych monitorach interaktywnych, ale również ścianach, kioskach czy innych rozwiązaniach interaktywnych. Co ważne, ich sprzęt można w prosty sposób dostosować do potrzeb. Najlepszym przykładem są właśnie monitory – mogą mieć one nawet 80 cali! Jeżeli zajdzie taka potrzeba – nie będzie problemu z takimi, które mają ich znacznie mniej, np. 30. Videofonika dostarcza swoje rozwiązania nie tylko na potrzeby edukacji, ale również kultury, turystyki czy medycyny.

Zachęcamy do zapoznania się z ich ofertą na ich stronie internetowej – www. videofonika.pl. Gwarantujemy, że ich sprzęt spełni nawet największe wymagania. Dodatkowo, przez wiele lat będzie sprawiał, że polska edukacja będzie poruszała się do przodu, a uczniowie będą przyswajać wiedzę w nowoczesnych i komfortowych warunkach!