Wirtualna rzeczywistość – już wkrótce w naszych domach?

Nie da się zaprzeczyć, że rynek urządzeń, które mogą nas przenieść do tzw. wirtualnej rzeczywistości rozwija się w bardzo szybkim tempie. Obecnie szacuje się, że jest to segment rynku warty około 80 miliardów dolarów, a więc mamy do czynienia z zawrotnymi sumami.

Warto wiedzieć, że systemy rozszerzonej rzeczywistości trafiły na rynek już ponad 20 lat temu. To właśnie od tamtej pory wielu znawców technologii zdawało sobie sprawę, że w końcu na dobre takie urządzenia zagoszczą w naszej codziennej rzeczywistości.

Czy to już teraz?

Nie da się zaprzeczyć, że w ostatnich miesiącach wszystko w tym temacie poszło mocno do przodu. Obecnie nad technologią VR pracują najwięksi gracze na rynku, w tym m.in. Samsung, Sony, HTC, czy Microsoft. Jest to świetna wiadomość dla wszystkich fanów tego typu rewelacji, bowiem jest dostępnych nie tylko wiele prototypów, ale również autentycznych modeli, z których można korzystać w swoich domach.

Dla wielu na pewno przeszkodą będzie cena, która niestety na razie nie należy do najniższych. Niemniej jednak, na przestrzeni kolejnych lat można się spodziewać, że wartości cenowe ulegną znacznym obniżkom, dzięki czemu jeszcze więcej osób będzie miało dostęp do wspaniałych technologii.

Kiedy prawdziwy rozwój?

Na pewno nie możemy roku 2016 nazywać jeszcze rokiem VR, pomimo tego, że faktycznie należy nastawiać się na to, iż wszystko idzie właśnie w tym kierunku. Technologie wideo idą do przodu, więc już niebawem będziemy mogli doczekać się obsługi programów i komputerów rodem z filmów SF.

Niewątpliwie rozszerzona rzeczywistość stanowi prawdziwą gratkę dla graczy, którzy stale szukają nowych doznań i jeszcze lepszych możliwości do świetnej zabawy w ich ulubionych tytułach. Oczywiście, jak na razie jeszcze nie jest to aż na tyle rozwinięte, jednakże w ciągu najbliższych kilku lat VR z pewnością na dobre zadomowi się w naszym otoczeniu. Tym bardziej, że ceny z pewnością nie będą zatrważające, aby jak najwięcej osób było w stanie sobie na coś takiego bez większych problemów pozwolić.