Dobrze przygotowana konferencja – co powinna zawierać cz.1

Organizacja konferencji, nie powinna ograniczać się jedynie do zamówienia sali w dobrym hotelu i przekazanie niezbędnych informacji podczas prezentacji. Dobrze zorganizowana konferencja, szczególnie jeżeli trwa kilka dni, powinna być bardzo dobrze zaplanowana i powinna posiadać kilka niezbędnych elementów. Jednym z nich jest dobrze urządzona sala. Powinna być ona wyposażona w niezbędne urządzenia jak ekrany dotykowe, projektory i różnego rodzaju systemy informacyjne z możliwością połączenia się z nimi poprzez sieć bezprzewodową. Tylko tego typu nowinki technologiczne pozwolą nam na w pełni udaną konferencję oraz sprawią, że każdy zaproszony na nią gość wyjdzie zadowolony.

Bardzo ważna jest też infrastruktura komunikacyjna. Nie możemy zapomnieć o fakcie, że większość z nas korzysta z urządzeń elektronicznych ja laptopy, tablety czy smartphony. Powinniśmy naszym gościom dać swobodny dostęp do gniazdek elektrycznych w celu naładowania baterii w ich urządzeniach czy dostęp do internetu.

Bardzo ciekawym i jak pokazuje historia, niezbędnym w dzisiejszych czasach elementem konferencji jest dobrze zaplanowana i napisana aplikacja mobilna przeznaczona dla naszych gości. Tego typu program każdy z nich może sobie bezpłatnie pobrać z sieci i wykorzystywać podczas całych targów czy konferencji. To jakie rozwiązania będą zawarte w naszej aplikacji, zależą w dużej mierze od specyfiki branży i formy samej konferencji. Jeżeli jest to kilkudniowa impreza, to warto, aby nasza mobilna aplikacja posiadała funkcje informowania każdego, kto ją pobrał na swój telefon o godzinach, w których odbywają się poszczególne bloki konferencji oraz o np. piętrach czy salach, w których odbywają się spotkania.

Dobra aplikacja mobilna przygotowana na potrzeby konferencji powinna też informować uczestników o dodatkowych sprawach i proponować różne atrakcje w czasie wolnym. Warto więc w naszej aplikacji zaimplementować np. polecane lokale, restauracje czy funkcję proponującą zwiedzenie najciekawszych miejsc w mieście.