Jakie zastosowanie znajduje ściana interaktywna?

Postęp technologiczny nie powinien stanowić dla nas zbyt dużego zaskoczenia, z jego obecnością mamy bowiem do czynienia w każdej sferze naszego życia. Zaskoczeniem nie powinno być więc i to, że wykorzystuje się go również do uatrakcyjniania rozgrywających się na naszych oczach wydarzeń. Co więcej, ciągle jeszcze można mówić o produktach, które robią na świecie furorę, w Polsce nie są jednak jeszcze aż tak popularne, istnieje więc szansa, że w najbliższym czasie podbiją również serca naszych rodaków. Na imprezach, na których bywamy, rzadko pojawiają się rozwiązania takie, jak stół interaktywny oraz ścianka interaktywna.

Okazuje się jednak, że są to rozwiązania posiadające szereg zalet, można więc oczekiwać, że w najbliższym czasie podbiją też serca naszych rodaków. Ścianka interaktywna zwraca na siebie uwagę już choćby dlatego, że znakomicie sprawdza się jako oryginalne narzędzie marketingowe i promocyjne. Osoby, które się na nią natykają, potwierdzają, że ścianka przykuwa ich uwagę, a choć na razie jest wykorzystywana przede wszystkim w muzeach, na targach i w centrach handlowych, wiele wskazuje na to, że zainteresowanie nią będzie w przyszłości rosło. Jest to znakomite rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, w której organizujemy spotkanie i liczymy na dużą frekwencję, a jednocześnie mamy uzasadnione obawy związane z tym, że przestrzeń imprezy nie prezentuje się najlepiej. Do wykorzystania możliwości tej propozycji wystarczy zwykła ściana, mamy bowiem do czynienia z inteligentnym systemem wyświetlania śledzącego ruch obrazu. Wystarczy, że ruch zostanie wykryty, a ściana zaczyna prezentować treści zachęcające do interakcji. Można wykorzystywać ją w sposób konwencjonalny, przewidziany przez producenta, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby wykorzystać nie istniejące, ale własne efekty wizualne dostosowane do potrzeb szykowanego wydarzenia.

Wielkości samych monitorów również można zmieniać, w zależności od potrzeb klienta. Ściany interaktywne cieszą się popularnością przede wszystkim jako nośniki informacji, są to jednak również ważne elementy kampanii reklamowych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, aby wykorzystać je przede wszystkim jako narzędzie służące rozrywce i pozwalające na różnego rodzaju gry oraz zabawy. Urządzenie takie jest też znakomitym rozwiązaniem pozwalającym na gromadzenie danych statystycznych Co ciekawe, możliwe jest tworzenie kilku scenariuszy i określenie, kiedy będą one wyświetlane.