V-Wall w realizacjach

Technologia dotykowa staje się naszą codziennością, sprawiając, że przyszłość marketingu oraz metod prezentowania treści rysuje się innowacyjnie i przede wszystkim fascynująco. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się multimedialne ściany interaktywne V-Wall, które zapewniają wyjątkowe doznania wizualne i dotykowe. Z V-Wall możemy tworzyć kreatywne rozwiązania, angażujące klientów, publiczność lub grupę docelową.

V-Wall to ściana video wyposażona w technologię multi-touch, pozwalającą na interakcję z obrazem wielu osób jednocześnie. Wybierając ściany V-Wall możesz być pewny, że zwrócisz uwagę i zapadniesz w pamięci użytkowników. Urządzenia są najczęściej spotykane w studiach TV lub uczelniach. Oto przykładowe realizacje firmy Videofonika.

V-Wall w centrach zarządzania kryzysowego

KGHM Polska Miedź zleciło firmie projekt i instalację nakładki dotykowej V-WALL OVERLAY 92. Videofonika dokonała więc adaptacji nakładki dotykowej do istniejącej już ściany video złożonej z 4 monitorów bezszwowych 46” w konfiguracji 2×2. Zaprojektowano specjalne uchwyty montażowe, które dopasowane zostały do istniejącej konstrukcji i umożliwiły montaż nakładki dotykowej o przekątnej 92”. System wykorzystywany jest w sytuacjach kryzysowych w kopalni, pomagając przy różnego rodzaju akcjach ratowniczych.

V-Wall w mediach

Dla TVN-u firma wykonała i zainstalowała interaktywną ścianę video V-WALL 165” MOBILE. Na cele nowego programu TVN 36,6 powstała ogromna interaktywna ściana video V-WALL MOBILE o przekątnej 165”. Urządzenie zbudowano na bazie bezszwowych monitorów 55” w konfiguracji 3×3 oraz ekranu dotykowego na podczerwień. Rozwiązanie jest mobilne, co pozwala na łatwe przemieszczanie w studio i szybkie zaadaptowanie do nowej scenografii. Wyjątkowym elementem rozwiązania, wyróżniającym je spośród innych ścian multimedialnych jest brak szkła przykrywającego monitory po to, aby wyeliminować refleksy powodowane przez szkło, które przeszkadzają w pracy kamery.

V-Wall w muzeach

Dla Muzeum Lubelskiego wykonano instalacja interaktywnej ściany video V-WALL 130” wraz z oprogramowaniem. Muzeum w Lublinie to jedno z najstarszych i największych muzeów we wschodniej Polsce. Podziwiać tu można wiele stałych wystaw tematycznych. Videofonika wykonała interaktywną ścianę video V-WALL o przekątnej 130”, witający przy wejściu na wystawy stałe. Urządzenie zbudowano w oparciu o 6 sztuk bezszwowych monitorów profesjonalnych 46” w konfiguracji 3×2, które zostały przykryte szkłem hartowanym 6mm z ekranem dotykowym wykrywającym aż 32 punkty dotyku jednocześnie. Ścianę zasilono ultra wydajnym komputerem ze specjalną kartą graficzną zdolną do obsługi ścian video o niestandardowej rozdzielczości. Dodatkowo w dolnej części urządzenia zainstalowano czujnik kinetyczny do obsługi aplikacji, który stanowi alternatywę dla ekranu dotykowego. Całość zamknięto w smukłej obudowie.