Zastosowanie ściany interaktywnej w biznesie

​Coraz powszechniejsze staje się wykorzystanie w naszym otoczeniu rozwiązań interaktywnych. Nie inaczej jest w przypadku biznesu, gdzie ta technologia pojawia się coraz częściej, ze względu na swoje niebywałe możliwości. Powszechnie stosuje się monitory czy ekrany interaktywne, których przekątne mogą sięgać nawet 85”. Czasem jednak jest to mało, dużo za mało – i właśnie w takich sytuacjach na ratunek pojawia się ściana interaktywna.

Zdecydowanie największą zaletą ścian interaktywnych jest właśnie ich rozmiar – mogą osiągać nawet przekątną o wymiarze 300”. To wynik, który zdecydowanie sprawdzi się nawet na największych wydarzeniach, w przypadku nawet najbardziej wymagających klientów.

Sama ściana interaktywna składa się z bezszwowych ekranów LCD, dzięki czemu całość prezentuje się naprawdę okazale, podobnie jak i obraz generowany przez takie urządzenia. W przypadku takich ścian możemy liczyć nawet na 40 punktów dotyku, więc ściana idealnie sprawdzi się w momencie, w których chcemy zaangażować do jednego działania wiele osób.

W zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować się na ścianę zamontowaną na stałe lub na ścianę mobilną, która będziemy mogli wygodnie, w naprawdę prosty sposób przemieścić w dowolne miejsce. Jest to idealne rozwiązanie, jeżeli nasza firmy świadczy usługi np. na terenie całego kraju. W przypadku tablicy zamontowanej na stałe, z tyłu mamy dostęp do pomieszczenia serwisowego, z którego możemy wygodnie kontrolować wszystkie monitory LCD, jak i całą tablicę. Niezależnie od rozwiązania – mobilnego lub nie – całe konstrukcje są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale również stabilne, do tego prezentują się bardzo okazale.

Jeżeli posiadamy już tzw. video wall, nie musimy z niego rezygnować na rzecz interaktywnej ściany – możemy go w nią zmienić za pomocą specjalnej nakładki, która znajduje się w ofercie firmy Videofonika. To bardzo budżetowe, ale skuteczne urządzenie, które pozwoli nam na nowo odkryć potencjał naszych urządzeń.

Gdzie wykorzystywane są ściany interaktywne?

Miejsc jest naprawdę dużo. Na pewno do jednych z nich możemy zaliczyć studia telewizyjne, dodatkowo warto wspomnieć o wykorzystaniu ich w edukacji, konkretnie na salach wykładowych – prezentowane na nich treści są dla studentów zdecydowanie bardziej atrakcyjne, dają też prowadzącemu nie tylko wygodę, ale również wiele nowych opcji na prowadzenie zajęć, wraz z wykorzystaniem ściany.

Nie możemy zapomnieć również o szkleniach czy konferencjach, gdzie interaktywne ściany idealnie sprawdzą się do prezentowania treści. Za każdym razem, gdy chcemy, aby treść była zaprezentowana w sposób spektakularny lub oczekujemy, że uczestnicy danego wydarzenia będą wchodzili w interakcję z tą treścią – warto brać pod uwagę właśnie tablice interaktywne.

Videofonika – szeroki wybór urządzeń interaktywnych

Jeżeli poszukujecie ścian interaktywnych lub innych urządzeń dotykowych, zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Videofonika. Mają oni do zaoferowania m.in. ekrany, monitory, nakładki, totemy czy stoły multimedialne, których wszystkie możliwości ciężko określić w kilku zdaniach. Videofonika potrafi znakomicie dopasować ofertę, jak i same produkty do konkretnych wymagań swoich klientów. Ci najbardziej wymagający mogą liczyć na produkty światowej klasy, składające się z podzespołów najwyższej jakości, które sprawdza się w absolutnie każdej sytuacji.

W przypadku klientów, których wymagania są mniejsze – otrzymają oni produkty również najwyższej jakości, jednak z ograniczonymi funkcjonalnościami, dzięki czemu koszt takich rozwiązań będzie znacznie mniejszy. Najlepszym przykładem jest ilość punktów dotyku dostępnych w przypadku wielu urządzeń – część z klientów może zdecydować się na ekrany z 2 punktami, inni znowu z 40. Wszystko zależy od upodobań i wymagań klienta.

Więcej o samych urządzeniach interaktywnych, jak i o samej ofercie, firmy Videofonika, można dowiedzieć się na ich stornie internatowej, pod adresem https://videofonika.pl/, pod który serdecznie zapraszamy.