Sterowanie gestami – czy to ma sens?

Z roku na rok coraz więcej producentów zapowiada prawdziwą rewolucję w sterowaniu gestami różnych urządzeń itd. Mogliśmy się niejako z nimi zapoznać podczas grania na konsoli, bowiem Microsoft czy Sony wypuściło swego czasu całkiem niezłe kontrolery ruchu. W tym wypadku jednak średnio się to sprawdziło, ponieważ skończyło się wyłącznie na kilkunastu grach tanecznych i w zasadzie nic specjalnego takowe kontrolery do rozrywki nie wnosiły. Google jednak ma znacznie lepszą propozycję i proponuje sterowanie gestami smartwatchem. Czy to się w ogóle ma szansę sprawdzić i ma sens?

Dokąd zmierza technologia?

Nie da się ukryć, że producenci sprzętu niejako starają się stale odchodzić od klasycznych metod sterowania komputerem na rzecz nowoczesnych, które będą obsługiwały gesty i ruchy rąk. Jest wielce prawdopodobne, że za kilka lat nie będziemy musieli korzystać ze standardowych klawiatur i myszek, ponieważ wszystko będziemy robić przy pomocy kilku ruchów ręki. Z jednej strony może wydawać się to fascynujące, dla drugich zdecydowanie przejmująca perspektywa. Na pewno jednak warto byłoby dowiedzieć się na ten temat więcej, tym bardziej, że z roku na rok będziemy mogli obserwować stopniowy wzrost popularności tego typu technologii.

Jak to wygląda cenowo?

No właśnie, wszystko tak naprawdę może rozbić się o cenę takich produktów, która zazwyczaj to najniższych nie należy. Oczywiście zobaczymy jak będzie to wyglądało w tym przypadku. Nie da się jednak ukryć, że z roku na rok tego typu technologie powinny być coraz tańsze i dostępne nie tylko dla osób z bardzo zasobnym portfelem, ale dla wszystkich, którym będzie zależało na tego typu wygodach. Zdecydowanie kibicujemy rozwojowi technologii, tym bardziej, że w wielu przypadkach może się ona przyczynić do większego rozwoju firm, jak i zwyczajnego ułatwienia codziennych czynności, które wykonujemy z komputerem. Pełne oferty znajdziesz na stronie producentów, którzy już teraz zaczynają prace nad tego typu projektami. Zapoznaj się z nimi i sprawdź, czy Ciebie również fascynuje zmiana świata w takim kierunku, czy też może masz pewne obawy co do takiego zaawansowania technologicznego.