Interaktywna ściana czyli sposób na oryginalną imprezę

Szeroki dostęp do najróżniejszych wydarzeń rozrywkowych spowodował, że aby przyciągnąć uwagę odbiorców trzeba zaoferować im oryginalne atrakcje. Z pomocą przychodzą tu nowoczesne technologie interaktywne, które na tle innych rozrywek wyróżniają się innowacyjnością i wyjątkowymi możliwościami. Sprawdź, jak można wykorzystać ścianę interaktywną, żeby uatrakcyjnić imprezę.

 

Ściana interaktywna ma wywoływać interakcję pomiędzy wyświetlaną treścią, a jej odbiorcą. Do realizacji tego celu służy jej wbudowany system czujników, który reaguje na ruch i w zależności od niego zmienia wyświetlane treści. Decydując się na zainstalowanie tego typu ściany we własnym klubie, pubie lub dyskotece można skorzystać z gotowych animacji, ale istnieje także możliwość wykorzystania własnych treści. Wszystko zależy od pomysłu i kreatywności oraz od motywu przewodniego danego wydarzenia, na którym ma się pojawić ściana interaktywna.

 

Możliwości zastosowania ściany interaktywnej

Ściana, poza przekazywaniem w atrakcyjnej formie różnych treści, może również służyć klientom do zabawy, zapewniając im interesującą rozrywkę podczas pobytu w klubie. Taki sprzęt ma bowiem do zaoferowania rozmaite gry i interesujące interakcje, które wciągają odbiorców i zachęcając do przyłączenia się następnych. Dodatkowo scenariusze wyświetlanych treści mogą ulegać zmianie w zależności od wybranych przez nas warunków, tj. pora dnia, dzień tygodnia, a nawet pogoda. Jednak to nie wszystkie możliwości interaktywnej innowacji. Ściana może spełniać także funkcję prowadzenia statystyk przechodzących obok niej osób, co może w znacznym stopniu ułatwić planowanie i organizację następnych eventów.

 

Koszt ściany interaktywnej

Pytanie jakie nasuwa się na myśl o takim nowoczesnym urządzeniu, to oczywiście ile taka zabawka kosztuje? Czy każdy klub może pozwolić sobie na montaż interaktywnej ściany? Dobrą informacją jest z pewnością fakt, że nie trzeba od razu kupować tego urządzenia, bowiem istnieje możliwość jego wypożyczenia na wybrane wydarzenie i przetestowania reakcji swoich klientów. Jeżeli taki eksperyment przyniesie pozytywne rezultaty, można podjąć decyzję o kolejnych wynajęciach lub przemyśleć inwestycję w zakup interaktywnej ściany. Montaż tego typu sprzętu wbrew pozorom jest łatwy, a intuicyjny sposób jego obsługi sprawia, że nawet osoby, które nigdy nie miały do czynienia z interfejsami dotykowymi szybko "chwytają" o co chodzi.

Jeżeli więc szukamy nieszablonowych rozwiązań i chcemy się wyróżnić na tle innych lokali to ściana interaktywna jest na to świetnym sposobem.