Kioski interaktywne czyli wszechobecny kontakt z klientem

Nowoczesne technologie przekazywania informacji pełnią coraz ważniejszą rolę w kontaktach z klientem i dlatego cieszą się zainteresowaniem firmy i organizacji, które stawiają na profesjonalną obsługę klienta. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań jest kiosk interaktywny, bezobsługowy punkt informacyjny, który jest zawsze gotowy do pracy, a dodatkowo jest skuteczną reklamą.
 

Błyskawiczny rozwój technologiczny jaki dokonał się w ostatnich latach sprawił, że metody zdobywania i przekazywania informacji także uległy istotnym zmianom. Nowoczesna technologia stanowi dzisiaj wszechobecne medium służące do zarządzania, przekazywania oraz dostarczania informacji. Jednym z takich rozwiązań jest interaktywny kiosk - samoobsługowy punkt informacyjny. Jego obsługa jest dotykowa, intuicyjna, a co za tym idzie łatwa i szybka.

 

Zastosowanie kiosków interaktywnych

Infokioski interaktywne sprawdzają się świetnie w każdym miejscu, gdzie potrzebny jest dostęp do aktualnych informacji i danych o ofercie, produkcie czy usłudze. Dlatego ich potencjał bardzo chętnie wykorzystują urzędy, organizacje i firmy. Ponadto kioski interaktywne znajdują zastosowanie również jako punkty informacji turystycznej oraz w muzeach, kinach, teatrach, np. jako informatory lub biletomaty. Tą drugą funkcję świetnie pełnią w środkach transportu publicznego. Doskonale sprawdzają się również w bankach, hotelach czy salonach samochodowych. Kioski interaktywne stanowią ponadto ciekawe rozwiązanie w kwestii drukowania zdjęć, bowiem można do nich podpiąć urządzenie usb, wybrać parametry fotografii i za kilka dni cieszyć się gotowymi zdjęciami. Jest to także stosunkowo tani sposób drukowania zdjęć.

W zasadzie kioski interaktywne mają bardzo szerokie spectrum możliwości zastosowania w najróżniejszy sposób i w bardzo wielu miejscach.

 

Zalety kiosków interaktywnych

Kioski interaktywne przede wszystkim ułatwiają i przyśpieszają dostęp do informacji, mogą działać bez przerwy 24 h na dobę siedem dni w tygodniu. Ponadto tego typu urządzenia są ergonomiczne oraz łatwe w obsłudze i spełniają wysokie standardy jakościowe. Dzięki temu są wygodne w obsłudze, a my korzystając z możliwości jakie nam oferują te urządzenia nie musimy stać w długich kolejkach. Kioski interaktywne nie wymagają także dużej, zbędnej i uciążliwej ilości okablowania lub innych urządzeń, a wszystkie komponenty ekranu dotykowego znajdują się za szklaną szybą lub wewnątrz zamkniętego modułu.