Interaktywna technologia dotykowa w biurze

Urządzenia interaktywne coraz częściej zastępują nam tradycyjne rozwiązania, ponieważ są szybsze, wygodniejsze, ciekawsze oraz wielozadaniowe. Technologia ta jest zdecydowanie łatwiejsza w obsłudze niż tradycyjne rozwiązania w salach konferencyjnych. W końcu do tablicy potrzebujemy dokupić, projektor, uchwyt i komputer, a w interaktywnej ścianie potrzebny jest tylko komputer, który na przykład może być wbudowany w monitor, istnieje także możliwość prowadzenia prezentacji bezpośrednio z pendrive, bez użycia komputera. Dotykowa technologia interaktywna doskonale sprawdza się podczas prezentacji biznesowych, szkoleń i targów.

Interaktywne rozwiązania dotykowe znajdują zastosowanie jako interaktywne stoły, ściany czy kioski służące do prezentacji multimedialnych wykorzystywanych przez firmy deweloperskie, bary i stoły w pubach, restauracjach, okna wystawowe w centrach handlowych oraz pomoce naukowe w szkołach i instytucjach edukacyjnych. Widzimy więc, że zastosowanie tych urządzeń jest niezwykle szerokie i zależy od charakteru branży. Technologia doskonale służy jako nieocenione narzędzie do promocji usług i produktów w czasie konwencji i targów, eventów jak i codziennych działaniach marketingowych przedsiębiorstw w ich siedzibach. Oto kilka przykładowych realizacji firmy Videofonika.

Showroom
Videofonika przygotowała elementy multimedialne dla showroomu firmy developerskiej HB Reavis w nowopowstałym budynku West Station w Warszawie, który zlokalizowany jest przy dworcu kolejowym Warszawa Zachodnia. Przygotowano specjalny stół multimedialny V-TABLE o przekątnej 121” składający się z 5 bezszwowych monitorów 46” w dedykowanej obudowie. Powierzchnia monitorów została przykryta jedną taflą szkła, na której umieszczono makietę zabudowy Warszawy w formie modeli 3D. Po włączeniu monitorów aplikacja multimedialna wyświetlała na całej powierzchni stołu wizualizację części miasta, która podświetla modele budynków i tworzy wyjątkowe animacje prezentujące nieruchomości inwestora. Dodatkowo w sali konferencyjnej obok stołu zainstalowano monitor profesjonalny o przekątnej 75”m który wyświetla wszelkiego rodzaju treści w rozdzielczości UHD.

Sale konferencyjne
Dla firmy Ineos z sektora naftowego stworzono specjalne wyposażenie w dotyk istniejącej ściany video w kofiguracji 2×2 zbudowanej z monitorów bezszwowych 46”. Cały system służy do przeglądania map i strategicznych prezentacji, jednak w międzyczasie wyświetlane są treści Digital Signage oraz TV. Specjalnie dla firmy opracowano oraz zainstalowano nakładkę dotykową V-WALL OVERLAY 92”, bez ingerencji w funkcjonujące wcześniej monitory. W ten łatwy i niedrogi sposób odnowiono istniejącą już starą ścianę video, dodając jej interaktywności oraz zwiększając bezpieczeństwo monitorów poprzez zastosowane szkło V-GLASS.