Krzesła do sali konferencyjnej - to najważniejszy element wyposażenia!

Najważniejszym elementem sali konferencyjnej oprócz długiego stołu są krzesła, na których siedzieć będą uczestnicy negocjacji czy konferencji. Muszą być przede wszystkim wygodne, tanie i sprawiać poczucie przyjemności siedzącemu nawet podczas najnudniejszych spotkań. W związku z czym też są najważniejszym elementem wyposażenia. Ba! pomijając już wygodę, przyjemne odczucia podczas siadania  w krześle mogą mieć wpływ na konferencję czy negocjacje, bo człowiek, u którego wydzielanie hormonów szczęścia i endorfin jest większe( a tak może być podczas wygodnego siedzenia w krześle) jest bardziej podatny na sugestie, mniej stanowczy bardziej skłonny do ustępstw. Tok ciężkich negocjacji może ulec zmianie. 

Szukasz innego sprzętu, aby jakość dźwięku i obrazu była znakomita podczas konferencji? Sprawdź ⇒ https://poly.veracomp.pl/


Producenci krzeseł mają więc szansę być ludźmi którzy zmienią historię największych negocjacji. Jakie krzesła wybierać więc do Sali konferencyjnej? Przede wszystkim, te wyglądające efektownie. Bo takie krzesła już od wejścia mogą zrobić wrażenie na klientach którzy wcześniej nie byli w naszym biurze.  Od razu nabiorą do nas respektu. Tak działa psychologia.  Oprócz efektowności muszą być też wygodne, jak to wspominałem wcześniej.  Nie mogą powodować bólu pleców, ciągle zmuszać do zmiany pozycji siedzenia, być niestabilne. Najlepiej tu sprawdzają się krzesła drewniane, te najprostsze z welurowym bądź materiałowym oparciem, bardzo wysokim.

Kolorystycznie dopasowanym do stołu. Oczywiście krzesła muszą być wysokie, dopasowane do stołu, żeby nie było tak, że jeden z rozmówców ledwo wystaje ponad stół. Bo to poważne fau pax. Nie może być też ich upchanych dużo na jednym krańcu stołu. Rozmówcy i kontrahenci muszą mieć osobistą przestrzeń, nie powinno być tak aby noga się ocierała o nogę obok. Rozmówcy wtedy są zirytowani, a nie skłonni do negocjacji. Pamiętajmy też, że warto wyróżnić gospodarzy spotkania dając im lepsze krzesła na honorowych miejscach. Żeby było widoczne, kogo to jest przestrzeń. Co oczywiste, spójrzmy czy krzesła są w dobrym stanie na pierwszy rzut oka. Bo zepsute krzesło, z obdartą skórą czy tapicerkę, czy obite drewniane elementy krzesła mogą zniesmaczyć i zniechęcić rozmówców do czegokolwiek.