Czym są totemy interaktywne i jak można je wykorzystywać?Technologie interaktywne otaczają nas coraz śmielej. W wielu miejscach są to rozwiązania, które coraz lepiej odpowiadają na nasze potrzeby, a miejsca czy przedsiębiorstwa, które się na nie decydują, mogą zdecydować się np. na mniejszą ilość pracowników, w tym przypadku tych udzielających informacji. Dzisiaj chwielibyśmy przybliżyć Wam tematykę totemów interaktywnych, zwanych również infokioskami. To urządzenia, dzięki którym nasze życie staje się coraz wygodniejsze. W jaki sposób? Zapraszamy do dalszej lektury!

Całość dzisiejszego artykułu oprzemy na ofercie renomowanej firmy Videofonika, która w swojej ofercie posiada właśnie V-TOTEMY. Są to multimedialne, dotykowe kioski, które idealnie sprawdzają się w miejscach, gdzie klienci potrzebują np. uzyskać konkretne informacje. Hotele, dworce, lotniska, galerie handlowe, muzea – w każdym z tych miejsc mamy do przekazania klientom czy odwiedzającym liczne informacje. W wielu przypadkach nie potrzebujemy do tego obsługi, ponieważ są one na tyle proste, że klient sam może je zdobyć.

Najważniejsze jest jednak to, aby miał ku temu możliwości. I właśnie w takich przypadkach idealnie sprawdzają się totemy multimedialne. Posiadają one dotykowe ekrany a dzięki dedykowanym aplikacjom, w które wyposażane są infokioski, klienci będą mogli nie tylko samodzielnie, ale również w bardzo prosty sposób zdobyć wszystkie informacje, których potrzebują. Warto również zaznaczyć, że rozwiązania interaktywne tego typu są coraz śmielej wykorzystywane np. przez restaurację – na pewno należą do nich te wchodzące w skład sieci McDonald’s, w wielu z nich umożliwiło się składanie zamówień swoim klientom właśnie poprzez analogiczne, interaktywne kioski.

Widać więc, że technologie tego typu na pewno będą wykorzystywane coraz częściej, a ich funkcjonalność z roku na rok będzie rosnąć. Same różnorodne zastosowania sprawiły, że Videofonika oferuje swoim klientom infokioski w różnych rozmiarach – ich ekrany mogą mieć od 43” do aż 75”. Dzięki temu każdy może dokładnie dobrać wielkość, która będzie potrzebna w jego biznesie, w konkretnych zastosowaniach.

Podstawowe i zaawansowane technologie

Jak już wspominaliśmy, zarówno technologie interaktywne, jak i same totemy, mogą być wykorzystywane w różny sposób, w naprawdę różnych miejscach. Z tego właśnie powodu Videofonika oferuje swoim klientom możliwość zdecydowania się na mniej lub bardziej zaawansowane technologicznie infokioski – wszystko po to, aby z jednej strony umożliwiać im dostęp do najnowszych technologii, z drugiej zaś – umożliwi zakup prostszych i co nawet istotniejsze, tańszych rozwiązań, jeżeli nie potrzebują oni rozszerzonych funkcjonalności.

W wersji podstawowej infokioski posiadają ramkę w technologii IR. Sama technologia jest naprawdę trwała i nie zawodzi, jednak kluczowe jest tutaj utrzymanie czystości wszystkich sensorów dotykowych. Rozwiązania tego typu idealnie sprawdzaj się np. w muzeach czy innych miejscach, gdzie zastosowanie takich technologii jest wskazane, jednak ruch i liczba osób korzystających z nich nie jest zbyt duża. Technologia IR jest regularnie chwalona przez licznych zadowolonych klientów.

W drugim przypadku klient otrzymuje infokioski z zastosowanymi w nich szkłami pojemnościowymi. W takim wypadku cały blat totemu jest idealnie gładką, jednorodną taflą szkła. Całość prezentuje się oczywiście znakomicie, jednak najważniejsze jest to, że jest również odporna na zalanie. Takie miejsca jak kluby czy lokale gastronomiczne, gdzie nie tylko występuje ryzyko zalania, ale same totemy interaktywne są w nich wykorzystywać znacznie intensywniej – to miejsca, w których wskazane zainwestowanie jest właśnie w bardziej zaawansowane technologicznie i bardziej odporne nierozwiązania interaktywne.

Niezbędne dodatki

Chociaż same totemy interaktywne robią wrażenie, warto pamiętać o tym, że nie są to urządzenia, które będą sprawnie funkcjonowały samodzielnie. Konieczne jest dobranie do nich zarówno odpowiednich komputerów, jak i również samych monitorów. Odpowiednio dobrane zestawy to gwarancja tego, że całość po prostu nas nie zawiedzie.

Videofonika zdaje sobie sprawę z faktu, że wybór takiego zestawu nie musi być rzeczą prostą, dlatego pomogą oni w złożeniu całości, idealnie dopasowanej do wymagań konkretnego klienta.

Pamiętajmy również o tym, że kluczem do sukcesu naszych urządzeń (oraz po prostu do tego, że klienci będą z jednej strony faktycznie korzystać z infokiosków, a z drugiej – będzie to dla nich proces zakończony sukcesem i np. zdobyciem konkretnej informacji) są również aplikację multimedialne. W wielu przypadkach może okazać się, że konieczne będzie stworzenie aplikacji dedykowanych. Jest to zadanie, z którym możemy zmierzyć się sami, jednak wielu przedsiębiorców zleca to specjalistom. Videofonika może skontaktować Cię z ich biznesowymi partnerami, którzy wykonają aplikację szytą na miarę, idealnie dopasowaną do stawionych wymagań.

Zachęcamy do zapoznania się nie tylko z większą ilością informacji o totemach interaktywnych, ale również z całą, szeroką ofertą firmy Videofonika pod adresem www.videofonika.pl.