Innowacyjne realizacje Digital Signage

Nowoczesne rozwiązania Digital Signage to idealny nośnik reklamowy oraz niezwykle użyteczne rozwiązanie, które sprawdza się w urzędach, środkach transportu czy innych miejscach użyteczności publicznej. To wygodne i innowacyjne rozwiązanie znacznie ułatwia komunikację i przekaz informacji w miejscach, które codziennie odwiedzają tysiące osób. Przedstawiamy wybrane realizacje firmy Videofonika z zakresu Digital Signage.

Systemy Digital Signage są powszechnie kojarzone z przekazami reklamowymi. Monitory wielkoformatowe – spośród których najpopularniejsze są obecnie nośniki DS – stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Oznacza to, że spotykamy się z nimi w galeriach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych, skąd zwracają się do nas bezpośrednio reklamy z interaktywnych witryn sklepowych. Sama jednak geneza systemów DS dotyczy instalacji czysto informacyjnych, jak tablice odlotów i przylotów na lotniskach. Do tej pory to systemy informacyjne, a nie stricte komercyjne, stanowiły znaczną część instalacji DS na rynku. Urzędy, sądy, muzea, informacja turystyczna, transport stały się obecnie miejscami użyteczności publicznej, w których szybkie dotarcie do informacji stanowi najważniejszą kwestię, a cyfrowe nośniki się być idealnym rozwiązaniem tego palącego problemu.

Arla
W tym wypadku zadaniem Videofoniki była dostawa totemów interaktywnych V-TOTEM. Firma zaprojektowała oraz wykonała dwa totemy interaktywne 55” VTOTEM, posiadające ekrany dotykowe w technologii pojemnościowej. Totemy dopasowano do potrzeb klienta w ten sposób, że kolor został dobrany do barw firmowych, podświetlane logo zostało umieszczone w dolnej części totemów oraz hasło reklamowe zostało umieszczone wzdłuż bocznych ścian urządzeń. Totemy zostały zainstalowane w siedzibie znanej duńskiej firmy, która produkuje wyroby mleczne i są na nich wyświetlane interaktywne informacje o jej działalności.

Auchan
Zadaniem Videofoniki była dostawa 2 sztuk stołów multimedialnych 42”. Firma wykonała i dostarczyła 2 sztuki stołów multimedialnych o przekątnej 42” do galerii handlowej wraz z oprogramowaniem. Stół @Table 42” Co-Working używany jest w strefie dla dorosłych i wyposażono go w najlepszą na wówczas pojemnościową technologię dotykową, wykrywającą do 40 dotyków jednocześnie. Zainstalowano na nim customizowane oprogramowanie EXPO z prezentacją galerii oraz BROWSER, przeglądarka internetową multi-touch. Stół V-TABLE KIDS 42” umieszczono w strefie dla dzieci i pracuje w oparciu o sprawdzoną i niezawodną technologię ramki podczerwieni. Znajdziemy na nim gry oraz aplikacje edukacyjne dla najmłodszych. Stoły są świetnym sposobem na uatrakcyjnienie czasu spędzonego w galerii handlowej zarówno klientom, jak i ich dzieciom, a także sprawia, że całe rodziny chętniej spędzają w niej więcej czasu.