Platforma The Jillion – czym jest i jak może Ci pomóc w Twoich projektach?

Coraz więcej osób wpada na naprawdę innowacyjne pomysły, jednakże kompletnie nie wiedzą jak je sfinansować. Często wymaga to minimum kilkunastu tysięcy złotych nakładów, a więc w grę wchodzą takie sumy, które nie każdy ma szasnę szybko odłożyć. Z pomocą przychodzą serwisy takie, jak platforma The Jillion, które proponują użytkownikom model zbiórek społecznościowych. Dzięki temu możesz właśnie tam opisać swój pomysł, a inni ludzie, którzy potrzebują tego typu rozwiązań pomogą Ci go sfinansować.

W Polsce crowdfunding dopiero raczkuje

Niestety w naszym społeczeństwie finansowanie społecznościowe projektów jest uważane za żebractwo, czym oczywiście nie jest. W tego typu modelu finansowania uczestnicy otrzymują nagrody w zależności od swojego wkładu w zbiórkę. W przypadku oprogramowania, może to być np. pełna wersja aplikacji, którą organizujący zbiórkę wyśle do uczestnika po jej zakończeniu. Zazwyczaj przy zbiórkach ustalane są progi np. 5 zł, 10 zł, 20 zł, 50 zł itd. W zależności od tego, kto ile wpłaci, na taką właśnie nagrodę może liczyć. Dlatego też platforma The Jillion zdobywa tak dużą popularność.

Warto jest poświęcić jej uwagę tym bardziej, że jest to nasz polski startup, więc tym bardziej trzeba go wspierać oraz kibicować dalszemu rozwojowi. 

Kto może korzystać?

Jeśli chodzi o crowdfunding, to ze zbiórek społecznościowych może korzystać w zasadzie każda osoba, która ma do zaoferowania jakiś ciekawy projekt. Jak najbardziej polecamy korzystanie z tego typu modelu, ponieważ może to znacząco przyśpieszyć pracę nad Twoimi projektami. Gwarantujemy, że dzięki temu wzrośnie także popularność danego projektu. Przede wszystkim nie warto jest się bać mówienia o swoich planach i pomysłach, szczególnie w kontekście, kiedy mogą one komuś pomóc. Tym bardziej, że to może być zupełnie nowy początek i wstęp do czegoś naprawdę ciekawego. Chyba nikt nie chciałby zaprzepaścić swojej szansy na to, żeby wykreować ciekawy biznes.